هلند (اروپا)

جزئیات کشور

  • پایتخت: آمستردام
  • واحد پول: یورو
  • زبان رسمی: زبان هلندی
  • جمعیت: ۱۶٬۵۷۰٬۶۱۳
  • شهرهای مهم: آمستردام - نوتردام - لاهه

در آغاز دهه ۱۹۸۰ میلادی، ۴ هزار نفر از مردم تصمیم گرفتند شهروندان را به استفاده بیشتر از دوچرخه ها تشویق نمایند. شهر هوتن اکنون امن ترین و پاک ترین مکان دنیا به شمار می رود.

باورش کمی سخت است، اما کشیدن علف هنوز هم در کافه های هلند مشکلی ندارد؛ در حالی که استعمال تنباکو به شدت ممنوع است. باید حسابی حواس خود را جمع کنید.

سرزمین هلند بسیار پایین تر از سطح دریا قرار گرفته و تنها نیمی از زمین های این کشور ۱ متر بالا تر از دریا قرا دارند. آمستردام پایتخت نیز ۲ متر پایین تر از سطح دریا واقع شده است. شهر «Zuidplaspolder» در شمال شرقی روتردام ۷ متر پایین تر از سطح متوسط دریاست و از این نظر همراه با شهری در دانمارک پست ترین نقطه جغرافیایی در قاره اروپا به شمار می رود.

هلندی ها به خوبی با زبان انگلیسی آشنا هستند. پژوهش های انجام گرفته روی شهروندان هلند در سال ۲۰۱۶، امتیاز ۷۲٫۱۶ را برای آن ها به ارمغان آورد. دانمارک و سوئد نیز در رده های بعدی قرار گرفتند. از هر ۱۰ نفر، ۹ نفر از هلندی ها انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود صحبت می کنند

دولت هلند قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی، فروش ماشین های دارای سوخت فسیلی را به طور کامل ممنوع کند تا به این شکل انرژی سبز را تبلیغ نماید. قانونگذاران به این پیشنهاد چراغ سبز نشان داده اند، اما برای قانون شدن مجلس سنا نیز باید آن را تصویب کند. هدف از این کار، استفاده مطلق از خودروهای الکتریکی در خیابان های هلند اعلام شده است.

اگر به هلند سفر کردید دنبال مکانی هستید که هدیه و سوغاتی تهیه کنید، به احتمال فراوان بازار گل (flower market) مناسب شما خواهد بود. تنها بازار گل شناور جهان که گستره‌ی وسیعی از گل‌های خیره کننده در آن به فروش می‌رسد. به علاوه می‌توانید انواع و اقسام بذر و پیاز گل را تهیه و برای کشت به کشور خودتان ببرید. با وجود اینکه بازار گل همیشه لذتی سرشار از احساس را به همراه دارد، اما مشخصاً بهترین زمان برای بازدید از آن فصل‌های بهار و تابستان است.

در آمستردام چانه زدن بر سر قیمت‌ها از مهارت‌های مسافرین محسوب می شود، اگر نمی‌دانید به کجا باید بروید پیشنهاد ما Albert Cuyp Markt است؛ این ردیف از مغازه‌ها چیزهای خاصی را ارائه می دهند، ترکیبی از سنت‌ها و فرهنگ‌های گوناگون که در یک جا جمع شده‌اند. در این جا شما با سنت‌هایی از کشورهای مختلفی از قبیل مراکش، ترکیه و اندونزی رو به رو خواهید شد. آمستردام به داشتن ترکیبی از این تمدن‌ها مشهور است و همین امر این شهر را به اصلی‌ترین گزینه برای خرید سوغاتی تبدیل کرده است.

خیلی‌ها لباس، کتاب و حتی جواهرات خود را با قیمت مناسب از آنجا تهیه می‌کنند. هر آنچه که در آمستردام موجود است را می‌توان در یک بازار ماهانه به نام IJ-Hallen Fleamarket یافت.

نقشه گوگل

درجه هتل: